Konsolidacja - jakie dokumenty będą Ci potrzebne?

Konsolidacja polega najczęściej na złączeniu paru zobowiązań finansowych, w skutek czego kredytobiorca w zastępstwie paru rat, spłaca raptem jedną. Przy wnioskowaniu o konsolidacje konsument zostanie poproszony o przedłożenie wielu dokumentów. Żeby usprawnić całą procedure, należy uprzednio przygotować dokumenty, które to okażą się niezbędne przy ubieganiu się o taką postać finansowania. W tym artykule dowiesz się co warto przygotować, aby szybciej dostać kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny - jedna rata w miejsce wielu

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy. Jest on świetnym wyjściem z sytuacji dla osób, które mają dużo zobowiązań kredytowych i nie radzą sobie z ich spłatą. Posiadając kilka kredytów lub pożyczek trzeba pamiętać nie tylko o samych ratach, ale również o czasie spłaty konkretnych zobowiązań. Konsolidacja pozwoli na uporządkowanie swojej sytuacji. Dzięki skonsolidowaniu produktów oferowanych przez przeróżne instytucje - bankowe bądź pozabankowe w jedno, oszczędzasz swój czas - dzięki konsolidacji spłacasz wyłącznie jedną, z reguły mniejszą ratę. https://kredyt123.pl/zwrot-prowizji.html Trzeba zaznaczyć, że niższa rata wiąże się z wydłużonym okresem kredytowania, co z kolei może generować nieco większe koszty całego kredytu. Niemalże wszystkie zobowiązania możemy skonsolidować. Obecnie instytucje bankowe są w stanie skonsolidować różne produkty finansowe, takie jak: kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, hipoteczne, karty kredytowe, a nawet krótkoterminowe pożyczki pozabankowe.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Jak możemy się domyślać, każdy bank posiada konkretne wymogi, które musi spełniać potencjalny klient wnioskujący o którąkolwiek formę finansowania. W przypadku kredytu konsolidacyjnego nie jest inaczej. Aby złączyć swoje liczne zobowiązania w jedno, musisz przygotować głównie:

-dowód tożsamości
-dokument potwierdzający Twoje zarobki (inaczej mówiąc zaświadczenie o zarobkach) - banki przyjmują przeróżne źródła dochodów, najbardziej istotne, by posiadały one stały charakter
-wszystkie dokumenty odnoszące się do posiadanych i spłacanych przez Ciebie kredytów bądź też pożyczek
-wyciąg z rachunku osobistego
Bez wątpienia, każdy bank działa nieco inaczej i ma inną politykę wewnętrzną. Z racji tego, musimy się liczyć z tym, że w zależności od tego do jakiego oddziału się wybierzemy możemy zostać poproszeni o przedłożenie innych dokumentów. By zaoszczędzić swój czas i nerwy, warto skontaktować się z pośrednikiem kredytowym, który zna poszczególne instytucje finansowe i pomoże Ci w przygotowaniu wszystkich wymaganych dokumentów.